
Kúpele Lúčky sú známe svojimi prírodnými liečivými zdrojmi a dlhoročnou tradíciou. Prvá písomná zmienka o nich pochádza už z roku 1712. Najväčší rozmach zažili koncom 18. a začiatkom 19. storočia, keď sa tu začali liečiť nielen domáci, ale aj zahraniční pacienti. V roku 1995 boli založené KÚPELE LÚČKY a.s. Kúpele sa špecializujú na liečbu ženských ochorení, ako sú neplodnosť, chronické zápaly a stavy po gynekologických operáciách.
Kúpele Lúčky ponúkajú komplexné liečebné pobyty s využitím miestnych prírodných zdrojov - termálnej minerálnej vody a rašeliny. Ceny kúpeľných balíčkov sa pohybujú od 70 €/osoba/noc, pričom pre dosiahnutie účinnosti liečivých zdrojov sa odporúča minimálne týždňový pobyt. V ponuke sú rôzne víkendové pobyty, ako napríklad predĺžený víkendový pobyt a víkendový pobyt. Pre seniorov sú vhodné liečebno-preventívne, seniorské a wellness pobyty. K dispozícii sú rôzne typy pobytov: relaxačné a wellness od 70 €, seniorské od 91.5 €, sezónne a prázdninové od 137.78 €, kúpeľné a rekondičné od 108.04 €, liečebné od 91.5 €.
Kúpele ponúkajú aj špeciálne procedúry, ako napríklad minerálny kúpeľ s olejovo-konopnou prísadou, ktorý pomáha pri reumatizme, bolestiach kĺbov a svalov, kožných ochoreniach, dýchacích problémoch, roztrúsenej skleróze a nefunkčnosti obličiek a močových ciest.
Kúpele Lúčky disponujú viacerými ubytovacími zariadeniami, ktoré ponúkajú rôzne štandardy a typy izieb. Medzi hlavné budovy patria:
Kúpeľný hotel Choč*: Hlavná budova kúpeľov, ktorá ponúka komplexné liečebné pobyty. Ubytovanie je možné v izbách Standard 2-lôžková, Standard 3-lôžková, Apartmán 2-lôžková.
Prečítajte si tiež: Sprievodca výberom elektrickej kolobežky pre seniorov
Kúpeľný hotel Kubo: Najnovší hotel v kúpeľoch, otvorený v máji 2018. Ponúka komfortné ubytovanie v dvojlôžkových izbách a apartmánoch s balkónom aj bez balkóna.
Hotel Liptov: Renovovaný kúpeľný dom, prepojený spojovacou chodbou s Balneoterapiou, Kúpeľným hotelom Choč a AQUA-VITAL Parkom. Ubytovanie je v dvojlôžkových a jednolôžkových rekonštruovaných izbách.
Medzi vedľajšie budovy (dependance) patria:
Dependance Cyril*: Ponúka pohodlné ubytovanie v bezprostrednej blízkosti hlavnej budovy s liečebným aj wellness zázemím. Izby sú kompletne zrekonštruované, s vlastným sociálnym zariadením, TV a Wi-Fi pripojením. Za jednolôžkovú izbu sa platí doplatok 20 € na osobu a noc.
Dependance Diana*: Ponúka komfortné ubytovanie vyššieho štandardu v pokojnej časti areálu, len niekoľko desiatok metrov od hlavnej budovy. Ubytovanie je možné v izbách Apartmán.Diana 1-lôžková, Apartmán.Diana 2-lôžková.
Prečítajte si tiež: Ako zvýšiť svalovú hmotu v starobe
Dependance Adam: Súčasť kúpeľného komplexu, len pár metrov od hlavnej budovy a liečebných zariadení. Za jednolôžkovú izbu sa platí doplatok 20 € na osobu a noc.
Dependance Maja: Ďalšia z budov kúpeľného komplexu.
Hostia zariadenia Dependance kúpeľov- Adam, Cyril, Diana, Maja môžu využiť bazén.
Súčasťou kúpeľov je aj Aqua Vital Park, kde môžete využiť vonkajšie a vnútorné bazény, a taktiež vonkajší a vnútorný Vitálny svet so saunami, tepidáriom a jacuzzi. Hostia Dependance Adam majú 1 vstup do bazénov za každú noc podľa výberu (2 hod. vonkajší bazén/1 hod. vnútorný bazén).
Okrem ubytovacích zariadení priamo v Kúpeľoch Lúčky je v okolí množstvo ďalších možností ubytovania, ktoré ponúkajú rôzne štandardy a ceny.
Prečítajte si tiež: Komárno: Bývanie pre seniorov
Privát Lenka Lúčky: Nachádza sa v obci Lúčky, v blízkosti lesa. Ponúka ubytovanie v 5 spálňach s celkovou kapacitou 15 lôžok. Cena sa pohybuje od 13 - 18 €/osoba/noc.
Penzión MOTÝĽ*: Situovaný v pokojnej časti obce Liptovská Teplá, v blízkosti Nízkych Tatier a vodných parkov Bešeňová a Lúčky. Ponúka 50 lôžok + 9 prísteliek v 20 spálňach. Cena sa pohybuje od 40 - 169 €/osoba/noc.
Penzión Za Mlynom: Nachádza sa na okraji obce Liptovská Teplá, pri vode. Ponúka 28 lôžok + 17 prísteliek v 13 spálňach. Cena sa pohybuje od 15 - 100 €/osoba/noc.
Apartmány Elejan: Poskytujú ubytovanie v Bešeňovej, v blízkosti termálnych prameňov. Ponúkajú 8 lôžok + 4 prístelky v 2 spálňach. Cena sa pohybuje od 18 - 120 €/osoba/noc.
Apartmány Piemonti Bešeňová: Nachádzajú sa v rekreačnej obci Bešeňová, v pokojnej lokalite s privátnou záhradou. Ponúkajú 15 lôžok + 6 prísteliek v 5 spálňach. Cena sa pohybuje od 13 - 28 €/osoba/noc.
Apartmán Bešeň 305: Nachádza sa v novostavbe apartmánového domu Bešeň v Bešeňovej, len pár metrov od Vodného parku Bešeňová. Ponúka 2 lôžka + 2 prístelky v 1 spálni. Cena sa pohybuje od 110 - 150 €/objekt/noc.
Apartmány Banff: Situované v Bešeňovej, len 50 metrov od Vodného parku Bešeňová. Ponúkajú 30 lôžok + 7 prísteliek v 9 spálňach. Cena sa pohybuje od 14 - 120 €/osoba/noc.
Apartmán GOLD Akvamarín: Nachádza sa priamo v areáli Vodného parku Bešeňová. Ponúka 2 lôžka + 2 prístelky v 1 spálni. Cena sa pohybuje od 100 - 180 €/objekt/noc.
Apartmán Bešeňová: Nachádza sa priamo v areáli vodného raja Bešeňová. Ponúka 4 lôžka + 6 prísteliek v 2 spálňach. Cena sa pohybuje od 50 - 140 €/objekt/noc.
Apartmány Gino Bešeňová: Nachádzajú sa priamo v areáli Vodného parku Bešeňová. Ponúkajú 8 lôžok + 5 prísteliek v 4 spálňach. Cena sa pohybuje od 65 - 129 €/objekt/noc.
Villa Liptovská Mara: Situovaná v Liptovskej Anne, v blízkosti Liptovskej Mary a aquaparkov Tatralandia a Bešeňová. Ponúka 8 lôžok + 2 prístelky v 4 spálňach. Cena sa pohybuje od 150 - 295 €/objekt/noc.
Apartmánová chalupa Dvor u Maliara: Nachádza sa v Liptovskom Michale, len 2 km od termálneho kúpaliska Gino Paradise Bešeňová. Ponúka 12 lôžok + 2 prístelky v 4 samostatných apartmánoch. Cena sa pohybuje od 20 - 40 €/osoba/noc.
Chata Aninka: Nachádza sa v tichom prostredí obce Liptovská Anna. Ponúka 7 lôžok v 3 spálňach. Cena sa pohybuje od 230 - 300 €/objekt/noc.
Bobrí potôčik: Nachádza sa v Bobrovníku, v rekreačnej oblasti. Ponúka 45 lôžok + 18 prísteliek v 18 spálňach. Cena sa pohybuje od 148 - 450 €/objekt/noc.
Chata pri jazere: Situovaná v Leštinách, v malebnej prírode Chočských vrchov. Ponúka 9 lôžok + 1 prístelku v 4 spálňach. Cena sa pohybuje od 80 - 145 €/objekt/noc.
Chalet Liptov: Nachádza sa v Ižipovciach, v blízkosti lesa. Ponúka 14 lôžok + 6 prísteliek v 6 spálňach. Cena sa pohybuje od 450 - 700 €/objekt/noc.
Apartmánová chata pod skalou: Nachádza sa v Ižipovciach, na okraji lesa. Ponúka 24 lôžok + 6 prísteliek v 10 spálňach. Cena sa pohybuje od 185 - 495 €/objekt/noc.
U divokej včely: Nachádza sa v Ižipovciach, v pokojnej časti obce. Ponúka 28 lôžok + 12 prísteliek v 18 spálňach. Cena sa pohybuje od 400 - 1 100 €/objekt/noc.
U divokej včely - Majka: Nachádza sa v Ižipovciach. Ponúka 14 lôžok + 6 prísteliek v 9 spálňach. Cena sa pohybuje od 200 - 550 €/objekt/noc.
Chata Katka: Nachádza sa v Leštinách. Ponúka 16 lôžok v 4 spálňach. Cena sa pohybuje od 22 - 33 €/osoba/noc.
Drevenička Pokryváč: Nachádza sa v obci Pokryváč. Ponúka 6 lôžok + 4 prístelky v 3 spálňach. Cena sa pohybuje od 30 - 45 €/osoba/noc.
U Martuly: Situované v Štiavničke, v tichom prostredí. Ponúka 7 lôžok + 4 prístelky v 3 spálňach. Cena sa pohybuje od 15 - 25 €/osoba/noc.
Chata Damal: Nachádza sa v Liptovskej Sielnici. Ponúka 14 lôžok v 5 spálňach. Cena sa pohybuje od 150 - 250 €/objekt/noc.
Chalupa Šebo: Nachádza sa v Liptovskej Sielnici. Ponúka 12 lôžok v 4 spálňach. Cena sa pohybuje od 190 - 220 €/objekt/noc.
Chalupa u babky Ružomberok (Ski Park Malinô Brdo): Nachádza sa v Ružomberku. Ponúka 6 lôžok v 2 spálňach. Cena sa pohybuje od 10 - 120 €/osoba/noc.
Vila Včielka: Nachádza sa v Kvačanoch. Ponúka 19 lôžok + 4 prístelky v 5 spálňach. Cena sa pohybuje od 270 - 350 €/objekt/noc.
Chalet MaraBella: Nachádza sa v Liptovskom Trnovci, v Mara Resort. Ponúka 8 lôžok + 3 prístelky v 4 spálňach. Cena sa pohybuje od 195 - 350 €/objekt/noc.
Zrub Dominik: Nachádza sa v Liptovskom Trnovci. Ponúka 8 lôžok + 2 prístelky v 4 spálňach.