
Skalica a jej okolie ponúkajú široké možnosti prenájmu priestorov na rôzne účely, od skladovacích jednotiek a kancelárií až po priestranné haly a športoviská. Tento článok poskytuje komplexný prehľad o možnostiach prenájmu v Skalici a okolí, s dôrazom na športové haly a ich cenníky, ako aj ďalšie komerčné priestory.
Hoci sa primárne zameriavame na prenájom športových hál, je dôležité spomenúť aj ďalšie možnosti prenájmu v regióne. Napríklad, v Kaplnej, ktorá je ľahko dostupná zo Senca, Pezinka a Bratislavy, sú k dispozícii na prenájom skladovacie jednotky s rozlohou 6 m² a 8 m². V Kaplnej sú ponúkané na prenájom čisté, suché a bezpečné skladové kontajnery. Garáže sú voľné ihneď.
V Trnave, v komerčnej zóne TMT Mall, sa pripravuje projekt Daisy Market, ktorý ponúka na prenájom obchodné a administratívne priestory. Kancelárie sa budú nachádzať na poschodí a sú variabilné s možnosťou dosiahnuť plochu cca 600 m2. Obchodné priestory začínajú na výmere 177 m2 a spojením je možné dosiahnuť priestor o ploche až 815 m2. Parkovanie je riešené ako povrchové s celkovým počtom parkovacích státí 36 ks. V zóne TMT Mall je etablovaných viacero obchodných spoločností ako : OBI, Hornbach/ vo výstavbe, DEK Trade, SIKO, Ptáček, McDonalds, KFC a iné.
V Bratislave, na Dvojkrížnej, sú k dispozícii kancelárie s rozlohou 21, 23 a 65 m2. V Ružinove na Trnavskej ceste je k dispozícii samostatný administratívny priestor. Priestor sa nachádza na 2. poschodí administratívnej budovy, je klimatizovaný a je po kompletnej rekonštrukcii. Má nainštalovanú dátovú kabeláž. Priestor je členený na veľkú otvorenú miestnosť, 4 kancelárie, kuchynku a serverovňu. Celková plocha priestoru je 310 m. Možnosť úpravy priestoru. Vstup do budovy je 24/7.
V Nitre - Chrenová, CREDA COMMERCIAL ponúka na prenájom samostatné kancelárske priestory v kompletne zrekonštruovanej 3-podlažnej budove TRIPOINT s vlastným parkoviskom. Budova prešla kompletnou rekonštrukciou a je vo výbornom technickom stave. Ihneď pripravená k užívaniu. Objekt je zateplený a disponuje všetkými IS. Kancelária 20 m2 (parkovanie v cene) na Studenej ul. pri Zlat.
Prečítajte si tiež: Príjem dôchodcu zo zamestnania
Ponúkame na prenájom rekonštruované priestory - s celkovou výmerou : 78 m2, vo frekventovanom OC na Terase, vhodné na obchod a služby. Priestory pozostávajú z hlavnej miestnosti a zázemia - umývadlo, 1 x WC. Situované sú na 1. poschodí - prístupné sú po troch vonkajších schodištiach. Obchodné centrum je plne obsadené, s vysoko frekventovanou návštevnosťou.
V Bratislave na Košickej ulici je na prenájom nebytový / obchodný priestor o výmere 60 m² v prémiovom projekte Zwirn. Priestor je ideálny pre obchod, showroom, služby alebo prémiový koncept.
Na Radničnom námestí v Rači sa nachádza priestor pre predajňu alebo služby.
V Krupine sú na prenájom obchodné/kancelárske priestory priamo na Svätotrojičnom námestí. Uvedené priestory sú v súčasnosti v rekonštrukcii a je možné ich stavebne prispôsobiť prvému nájomcovi na mieru, vrátane úprav dispozície, rozvodov vody, kanalizácie, elektriny a ďalších technických inštalácií podľa jeho potrieb.
V Skalici sa už niekoľko rokov diskutuje o výstavbe multifunkčnej športovej haly. Prvá séria návrhov sa začala ešte vo februári 2018 za primátorovania Ľudovíta Baráta, ktorý predstavil výstavbu športovej haly s predpokladanými nákladmi 3 až 3,3 milióna eur. Hala mala mať hľadisko s kapacitou 330 miest a predpokladané ročné náklady na prevádzku 80.000 eur.
Prečítajte si tiež: Kreslá pre seniorov: prenájom
V decembri 2020 poslanci schválili zámer vybudovať halu opäť, pričom predpokladané rozpočtové náklady boli odhadnuté na 2,2 až 2,8 milióna eur bez prípravy pre ľadovú plochu a 2,7 až 3,3 milióna eur s ľadovou plochou. Prevádzkové náklady boli odhadované na maximálne 95.000 eur/rok. V rámci haly je pripravená veľká hracia plocha a miesta pre 540 divákov, hádzanárske, basketbalové a volejbalové ihrisko, tenisový kurt a posilňovňa.
V súčasnosti sa očakáva, že výstavba multifunkčnej športovej haly bude stáť 4,9 milióna eur z dotácií a 2,6 milióna eur zo spolufinancovania. Predpokladané ročné náklady na prevádzku sú 77.000 eur.
Okrem Skalice, aj iné mestá v okolí ponúkajú možnosti prenájmu športových areálov a hál. Napríklad, v Humennom je možné prenajať si priestory v mestskej športovej hale. Vo Zvolene je možnosť prenajatia haly na organizovanie rôznych kultúrnych a športových podujatí. V Dubnici nad Váhom sa nachádza rekreačno-športový areál Dutaf centrum, ktorý ponúka prenájom športovísk a zariadení areálu pre firemné a rodinné akcie.
V Skalici a okolí sú k dispozícii aj ďalšie komerčné priestory na prenájom, ako napríklad:
Cenníky prenájmu sa líšia v závislosti od lokality, typu priestoru a jeho vybavenia. Pre získanie presných informácií o cenách prenájmu v Skalici a okolí odporúčame kontaktovať priamo realitné kancelárie alebo majiteľov nehnuteľností.
Prečítajte si tiež: Možnosti rekreácie