Chatky na prenájom v Českom Švajčiarsku: Tipy na ubytovanie a výlety

České Švajčiarsko, národný park na severozápade Česka, je obľúbenou destináciou pre milovníkov prírody a turistiky. Charakteristické pieskovcové skaly, hlboké údolia a husté lesy ponúkajú ideálne prostredie pre aktívny oddych a relaxáciu. Ak plánujete návštevu tohto malebného regiónu, dôležité je vybrať si vhodné ubytovanie. Tento článok vám poskytne tipy na chaty na prenájom v Českom Švajčiarsku a inšpiráciu na výlety.

Ubytovanie v Českom Švajčiarsku: Chatky na prenájom

České Švajčiarsko ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od hotelov a penziónov až po chaty a chalupy na prenájom. Pre tých, ktorí hľadajú súkromie a kontakt s prírodou, sú chaty ideálnou voľbou.

Pri výbere chaty na prenájom v Českom Švajčiarsku je potrebné zvážiť niekoľko faktorov:

  • Lokalita: Najlepším východiskovým bodom pre turistiku je obec Hřensko, ktorá je vstupnou bránou do národného parku. Ďalšie obľúbené lokality zahŕňajú Krásnu Lípu, Jetřichovice a Rynartice.

  • Kapacita: Vyberte si chatu, ktorá vyhovuje veľkosti vašej skupiny. Ponuka zahŕňa chaty pre páry, rodiny s deťmi aj väčšie skupiny priateľov.

    Prečítajte si tiež: Možnosti rekreácie

  • Vybavenie: Zvážte, aké vybavenie potrebujete pre pohodlný pobyt. Niektoré chaty ponúkajú plne vybavenú kuchyňu, kúpeľňu, obývaciu izbu s televíziou, terasu, gril a ďalšie vybavenie.

  • Cena: Ceny za prenájom chát sa líšia v závislosti od lokality, kapacity, vybavenia a sezóny. Je dôležité porovnať si ponuky a vybrať si chatu, ktorá zodpovedá vášmu rozpočtu.

Príklady chát na prenájom v Českom Švajčiarsku:

  • Chata v Rynarticích: Novopostavená chata v obci Rynartice, neďaleko turistického centra Jetřichovice. Ponúka ubytovanie v krásnej a pokojnej lokalite s výhľadom na vrch Studený. Chata je ideálna pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov.

    • Letná sezóna: 01.07. - 02.09. - 20 000 Kč/týždeň
    • Zimná sezóna: 22.12. - 07.01. - 20 000 Kč/týždeň
    • Pred sezóna: 29.05. - 30.06. - 14 000 Kč/týždeň
    • Po sezóna: 03.09. - 01.10. - 14 000 Kč/týždeň
    • Ostatné termíny: 12 000 Kč/týždeň, 2000 Kč/deň (pobyt kratší ako týždeň)
    • Pri rezervácii je požadovaná záloha 50%.
  • Půldomek U Chalupy na Kopečku: Nachádza sa v klidnej oblasti Krásný Buk. Má vlastný vchod a záhradu. K dispozícii je turistům celé 1.patro (apartmán) se samostatným vchodem do domu, se sociálním zařízením, chodbičkou a kuchyňkou. Jeden pokoj je dvoulůžkový a druhý čtyřlůžkový. Oba pokoje jsou vybaveny televizorem. Přízemí domu je volné.Pro hosty je připraveno zastřešené posezení s možností grilování, zahrada a parkovací místa u domu. Chata k pronajmutí poskytuje ubytování pro 2 až 6 osob ve 2 ložnicích. K dispozici jsou 2 pokoje v patře s max.

  • Chata v Zahradách: Chata sa nachádza v obci Krásna Lípa, časť Záhrady v krásnom a pokojnom prostredí Českého Švajčiarska. Chata prešla celkovou rekonštrukciou. Má štyri spálne s možnosťou prístelky, obývaciu izbu s televíziou, plne vybavenú kuchyňu a dve kúpeľne s vaňou a toaletou. Vo väčšej s kúpeľní je umiestnená infrasauna. Vykurovanie je krbovou pecou s výmenníkom, popr. možnosť prikurovania v peletových kachliach. Rozľahlá záhrada vrátane zastrešenej terasy, je vhodná na posedenie, opaľovanie či večerné grilovanie. V letnom období je k dispozícii pre deti pieskovisko a hojdačka. Objekt je v provozu celoročně. V ceně není zahrnut místní poplatek ve výši 40kč za osobu na den, el. energie. a spotřeba otopuZáloha 30%.

    Prečítajte si tiež: Zmluvy prenájmu záhrady v osade

Tipy na rezerváciu:

  • Rezervujte si ubytovanie vopred, najmä ak plánujete návštevu v hlavnej sezóne (leto, Vianoce, Veľká noc).
  • Preverte si recenzie a hodnotenia chát od predchádzajúcich hostí.
  • Informujte sa o storno podmienkach a zálohe.
  • Zistite si, či je v cene zahrnuté povlečenie, uteráky, spotreba energií a internetové pripojenie.
  • Overte si, či je možné ubytovať domáce zvieratá.

Aktivity a výlety v Českom Švajčiarsku

České Švajčiarsko ponúka množstvo aktivít a výletov pre všetky vekové kategórie a záujmy. Medzi najobľúbenejšie patria:

  • Pravčická brána: Najväčší prírodný pieskovcový skalný most v Európe a symbol Českého Švajčiarska. Nachádza sa asi hodinu pešo od Hřenska po dobre označenej trase.

  • Tichá a Divoká tiesňava: Romantická plavba loďkami po rieke Kamenice medzi vysokými skalami.

  • Vyhliadky: Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen ponúkajú úžasné výhľady na okolitú krajinu. Belvedér je vyhliadka nad riekou Labe.

  • Turistické trasy: České Švajčiarsko ponúka jedny z najkrajších turistických trás v celej Českej republike. Pieskovcové skaly, tiché lesy, výhľady do hlbokých údolí a romantické rokliny vytvárajú úžasnú atmosféru.

    Prečítajte si tiež: Relax na západnom Slovensku

  • Cyklistika: Celé okolie je protkáno množstvím turistických i cyklistických cest kopcovitého rázu.

  • Zimné športy: V zime sa v tiesňavách tvoria ľadopády, čo je zaujímavé pre milovníkov ľadového lezenia.

Tipy na jednodňový výlet do Českého Švajčiarska

Ak máte iba jeden deň na návštevu Českého Švajčiarska, oplatí sa dobre naplánovať výlet, kam sa vyberiete.

  1. Začnite skoro ráno v Hřensku: Hřensko je malebná obec, ktorá je akousi vstupnou bránou do národného parku.
  2. Vyrazte smerom na Pravčickú bránu: Pravčická brána je najznámejšia atrakcia v regióne.
  3. Občerstvite sa v Sokolím hnízde: Pri Pravčickej bráne sa nachádza historická výletná reštaurácia Sokolí hnízdo, kde si možno dať občerstvenie alebo obed.
  4. Zostup späť do Hřenska a pokračujte do Tichej a Divokej tiesňavy: Plavba v Tichej tiesňave je kľudná, pokojnú atmosféru dotvára šum rieky a spev vtákov. Divoká tiesňava je o niečo dynamickejšia, s viacerými zaujímavými skalnými útvarmi a menšími vodopádmi.
  5. Večera v Hřensku: Po prechádzke tiesňavami sa opäť turista vráti do Hřenska, kde si môže dopriať večeru v niektorej z miestnych reštaurácií.

Dôležité:

  • Pevná turistická obuv
  • Dostatočný pitný režim
  • Hotovostné peniaze v prípade vstupného alebo poplatku za plavbu loďou
  • V lete treba počítať s viacerými návštevníkmi, preto sa odporúča prísť sem dostatočne zavčasu.

tags: #chaty #na #prenajom #České #Švajčiarsko #tipy